Na de gesprekken en de onderzoeken bespreken de betrokken specialisten met elkaar de resultaten. Samen stellen ze (opnieuw) een diagnose en bespreken ze welke behandeling mogelijk is. Dat is het behandelvoorstel.
Na dit overleg bespreken we de uitslagen van de onderzoeken en de diagnose met u. Dit gebeurt tijdens een vervolgafspraak. We bespreken samen met u welke behandeling(en) u kunt krijgen. Het is belangrijk dat u zelf meedoet en meedenkt bij het maken van uw behandelplan. Zo krijgt u een behandeling die goed op uw situatie is afgestemd en waarmee we samen het beste resultaat halen.
Richtlijn Depressie
De adviezen die we geven, zijn gebaseerd op de landelijke richtlijn Depressie en de beroepsverenigingen. In de richtlijn staat welke behandelingen goed werken en welke behandelingen een mogelijkheid zijn als de vorige behandeling niet of niet goed genoeg gewerkt heeft. Het Universitair Centrum Psychiatrie richt zich daarbij op hoog-specialistische behandelingen uit de landelijke richtlijn. De afdeling biedt ook innovatieve behandelingen aan voor depressie, die nog niet opgenomen zijn in de landelijke richtlijn, zoals ketaminebehandeling, gecombineerde chronotherapie en transcraniële magnetische stimulatie.