Trots zijn we op alle studenten die binnen het UMCG Transplantatiecentrum de opleiding tot Orgaanperfusionist hebben voltooid.
Orgaanperfusionist studenten

Orgaanperfusie is een preservatietechniek om de tijd tussen donatie en transplantatie te overbruggen. Ook biedt deze methode de mogelijkheid om de kwaliteit van donororganen zorgvuldig te testen. De laatste jaren is het beroep orgaanperfusionist in een stroomversnelling geraakt. Die ontwikkeling was voor het UMCG de aanleiding om een internationale opleiding te ontwikkelen, waarvan er wereldwijd maar één bestaat.

Maar liefst 11 nationale en internationale studenten namen dit jaar deel aan de opleiding. De opleiding biedt de mogelijkheid om samen met experts uit het werkveld en andere cursisten te brainstormen over verschillende perfusietechnieken, en elkaar te ondersteunen bij complexe vraagstukken of perfusieproblemen.

Studenten leren alle aspecten van ex vivo lever-, nier-, long- en hartperfusie en normotherme regionale perfusie. Naast interactieve lesdagen bevat de opleiding ook twee vaardigheidsweken. Hierin leren studenten hoe ze zelfstandig een machine moeten opbouwen. Daarnaast leren ze een orgaan aan te sluiten, een perfusie uit te voeren, en de orgaanfunctie te testen. Een ander belangrijk onderdeel van de opleiding is dat studenten leren om te gaan met mogelijke problemen die zich kunnen voordoen tijdens de perfusie.

De opleiding is bedoeld voor iedereen die als orgaanperfusionist werkt of dat wil gaan doen. De opleiding toegankelijk voor personen met een achtergrond als klinisch perfusionist, (technisch) geneeskundige of biomedische wetenschappen.

De vervolgopleiding staat gepland op 12 februari 2026. Lees meer informatie over de opleiding (Educational program Organ perfusionist).

Dank aan alle docenten en onderzoekers die de opleiding tot een succes maken!