De drie projecten:
Leerplatform voor preventieve longkankerscreening
Alledaags en het Center for Medical Imaging (CMI) ontvingen subsidie voor het ontwikkelen van een leerplatform voor het uitvoeren en beoordelen van CT scans. Dit leerplatform moet ervoor zorgen dat radiologen wereldwijd CT-scans kunnen beoordelen voor preventieve screening op longkanker. De training in het beoordelen van medische beeldvorming zou in de toekomst online kunnen plaatsvinden via een website, instructiefilmpjes en via verschillende apps.
Optimaal plaatsen pacemakers
Demcon, Inbiolab B.V. en het UMCG ontvingen subsidie voor het TEDD-project (Total Epicardial Device Delivery). In het TEDD-project wordt een innovatief chirurgisch instrument doorontwikkeld in de klinische praktijk. Het instrument zorgt ervoor dat elektrodes van pacemakers op de optimale plek op de hartwand worden bevestigd middels een minimaal invasieve chirurgische procedure.
Gemakkelijker, veiliger en goedkoper biopten nemen
DEAM Products en het UMCG kregen subsidie voor de ontwikkeling van een instrument waarmee cardiologen biopten (stukjes weefsel om diagnostiek op te kunnen doen) uit het hart gemakkelijker, goedkoper en veiliger kunnen nemen. De Bioptflex zal het eerste product zijn dat de startende Groningse onderneming DEAM Products zal fabriceren en verkopen. In het project zal in samenwerking met het UMCG, de stuur-technologie die door DEAM is ontwikkeld geïntegreerd wordt in een bioptoom (een happertje dat een stukje weefsel afneemt) zodat deze nauwkeurig gestuurd kan worden naar de juiste locatie in het hart. Het uiteindelijk doel van het Cardiac Biotpflex project is om te komen tot een product dat klaar is om de markt in te gaan.