Resultaten ICSI met PGT 2021

Pre-implantatie Genetische Testing (PGT-ICSI) in combinatie met ICSI met hyperstimulatie van de eierstokken periode januari 2021 t/m december 2021 UMCG

Voor paren met genetische afwijkingen die tot ernstige aandoeningen bij hun kinderen zou kunnen leiden, is embryoselectie mogelijk.

Voor terugplaatsing wordt een embryo getest op de aanleg voor deze ernstige erfelijke afwijking. Alleen embryo’s zonder het risico op deze ernstige afwijking worden geselecteerd om terug te plaatsen. De techniek heet PGT, Pre-implantatie Genetische Testing. Deze behandelingen worden in het UMCG in samenwerking met het Maastricht Universitair Medisch Centrum gedaan.

1D ICSI PGT Cryo Totaal
  Aantal % Aantal % Aantal %
Gestarte cyclus* 78 100 54 100 132 100
Follikelpunctie 66 85        
Verse Embryo plaatsingen 13 17     13  
Cryo ET na vitrificatie     54 100 54  
Zwangerschappen 6   22 41 28 27
Doorgaande zwangerschappen 5   18 33 23 15
Doorgaande zwangerschappen
per embryo plaatsing
5/13 38 18/54 33 23/67 34
Eenling 4 100 18 100 22 100
Tweeling 0 0 0 0 0 0

*hier wordt het aantal “verse” cycli als noemer gebruikt. Medio 2021  werden alle embryo’s na biopsie ingevroren en vond geen verse embryo plaatsing plaats. Dit in verband met het gebruik van een analyse techniek (NGS) die langere tijd in beslag neemt en dus de embryo’s na vitrificatie worden teruggeplaatst.

Uitleg tabel

  • Percentage doorgaande zwangerschap per embryo plaatsing: het aantal doorgaande zwangerschappen gedeeld door het aantal embryo-plaatsingen. Dit geeft een beeld van de kans op een zwangerschap per embryo plaatsing. Helaas hebben we niet altijd een embryo om te plaatsen aangezien er bij PGT geselecteerd wordt op niet aangedane embryo’s.